Listopad 2007

O mně (2012/11)

28. listopadu 2007 v 14:53 | terkaaaaa


Oblíbené seriály: Gympl s (r)učením omezeným, někdy Ordinace v růžové zahradě, Sturm der Liebe (německá telenovela, která mě zabavovala, když jsem byla dost dlouho nemocná, i když se tam pořád zápletky opakujou a do děje se vžijete kdykoliv už po pár minutách), Dr. House

Oblíbené filmy: Cesta kolem světa za 80 dní, asi cokoliv od Marie Poledňákové, Harry Potter

Oblíbené jídlo: šopák, pizza, těstoviny, všechno sladký

Oblíbené pití: Cola, Fanta, Mirinda, ovocný džus, černý čaj, voda, minerálky

Oblíbené barvy: oranžová, modrá, žlutá, červená

Oblíbené předměty: čeština, němčina, zeměpis, hudebka, dřív i tělocvik (teď jsem zdravotně indisponovaná :P)

Zájmy: hra na klávesy, flétnu, zpívání, (teď bohužel pasivně) Taekwon-Do ITF, rejpání se v horoskopech (i když občas nevycházej)

Taekwon-Do

27. listopadu 2007 v 19:41 | terkaaaaa |  Teorie atd.
Co je Taekwon-Do?
Taekwon-Do ..................Způsob života. Jaký je smysl Taekwon-Do?
Jednoduše řečeno je Taekwon-Do druh neozbrojeného boje určeného pro sebeobranu. Není to však jen toto. Je to způsob vědeckého využití těla při sebeobraně, které díky intenzívnímu tělesnému a duševnímu výcviku získalo nejzazší možnosti.
Je to bojové umění jehož techniky, disciplína a duševní trénink jsou maltou pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání.
Dosažení tohoto stavu, je to co odděluje pravé bojovníky od lidí, kteří se honí za senzací a jenž se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění.
To je jeden z důvodů proč je Taekwon-Do nazýváno uměním sebeobrany. Zahrnuje v sobě také způsob života a myšlení zvláště při vštěpování si ducha přísné disciplíny a vznešeného vyzbrojení morálkou.