Únor 2008

Ušoun

28. února 2008 v 19:13 | terkaaaaa |  Řetězáky

Tak práwě tenhle ušoun se snaží udělat rekord
ve skoku přes švihadlo, tak co pomůžeš mu?

Chudák Milhouse

27. února 2008 v 11:08 | terkaaaaa |  Řetězáky
Osamělý Milhouse si nemá s kým hrát....Pomož mu tím,že si tohle dáš na blog a pod obrázek se podepíšeš,určitě si Milhouse někdo všimne a bude si sním hrát :)....Milhouse se konečně nebude nudit :)...

Pozoruj kuličku

26. února 2008 v 18:36
něco pro uklidnění

Je to možná divný....Ale uklidnující:D....pozoruj jen jednu kuličku.....


Blogové hříbátko

25. února 2008 v 10:19 | terkaaaaa |  Řetězáky
Je tam sice pár pravopisných chyb,ale třeba se mi něco splní.

Obrázky

24. února 2008 v 17:41 Me to YouMatějská pouť

24. února 2008 v 8:34
ObrazekNa 24. února připadá v kalendáři svátek svatého Matěje, patrona stavebních řemeslníků, řezníků, cukrářů, kovářů a krejčích, kromě toho by však měl být nápomocen i ve chvilkách, kdy nevíte, jak se rozhodnout, při losování, dále pak při černém kašli, neštovicích a manželské neplodnosti.
Jméno tohoto světce, které se u našich předků těšilo ohromné oblibě a které zažívá v poslední době ohromnou renesanci, je hebrejského původu a znamená "dar Boží" (jeho variantou je jméno Matyáš a ze stejného základu vychází i Matouš). Zbožný Matěj, pocházející z Betléma, patřil mezi Ježíšovy učedníky, věrně následoval svého učitele při kázáních a zázracích a po ukřižování a nanebevstoupení Páně měl doplnit počet jeho apoštolů za proradného Jidáše Iškariotského. K volbě byl navržen kromě Matěje i Josef Barsabáš, při losování měl však větší štěstí Matěj… Ten pak začal působit jako misionář nejprve v Judeji, později i v Etiopii.
Právě na svých cestách při šíření Evangelia mezi pohany byl zajat, kamenován a 24. února 63 n. l. sťat sekerou. Jeho ostatky přinesl počátkem 4. stol. biskup Agricius do německého města Trevír (Trier), kde byly a dodnes jsou uloženy v tamním benediktýnském klášterním kostele. Další se pak nacházejí v Římě (St. Maria Maggiore) a Padově (kostel sv. Justiny).
Kolem svatého Matěje, zobrazovaného se sekerou jako symbolem své mučednické smrti, kterého můžeme zahlédnout i mezi apoštoly na pražském Staroměstském orloji, se vyvinuly rozličné obyčeje související s počasím. Podle četných lidových pranostik (např. Na svatého Matěje lidské srdce okřeje, slunce pozře závěje, nad polem skřivan zapěje.) měl být tento den předzvěstí jara, a tak byl velmi rozšířený zvyk třást ovocnými stromy, aby v nadcházející sezoně dobře rodily.
V Praze je svatému Matěji zasvěcen malý, ale velice známý kostelík v Dejvicích. A protože při kostelech bývalo zvykem pořádat církevní slavnosti na památku světci, jemuž je kostel zasvěcen, vznikla i zde tradice pouti, a sice pověstné Matějské pouti, jež je doložena již od roku 1595. Protože však v okolí dejvického kostela není příliš volného prostoru, stěhovaly se atrakce s poutí neodmyslitelně spojené na různá místa v okolí, až roku 1963 definitivně zakotvily v areálu pražského výstaviště v Holešovicích.
Původně byl začátek pouti stanoven na první neděli následující po sv. Matěji, ale letošní - 45. ročník Matějské pouti na Výstavišti Praha - začíná již tuto sobotu 23. února a bude dětem i dospělým zpestřovat zbytek zimy až do 13. dubna. Pražská Matějská pouť je vůbec nejranější jarní poutí v Evropě.
V průběhu staletí se z původně církevní slavnosti stala ryze lidová zábava, která může být sice příjemnou kratochvílí na konci zimy, ale zároveň může dát nafrak vašim peněženkám. Pořádající firma Kočka s. r. o. slibuje kromě tradičních řetízkových kolotočů, střelnic, houpaček, horské dráhy, autodromů, strašidelného zámku, zvonkové dráhy, lochnesek aj. i desítky moderních atrakcí pro vyznavače adrenalinových dobrodružství, ale i množství stánků s neodmyslitelnými pouťovými laskominami.

* Matějská pouť 2008 V Praze - Výstaviště Holešovice od 23.2. do 13.4. 2008 !
ObrazekObrazek
Již po 45. se brány Výstaviště v Praze - Holešovicích otevřou, aby opět po roce přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti. Její zahájení proběhne v sobotu 23. února v 10.00 hod. a atrakce budou veřejnosti k dispozici až do 13. dubna 2008.
V rámci akce se uskuteční tradiční Den pro zdravotně postižené děti v pondělí 17. března, kdy od 12.00 do16.00 hod. budou veškeré atrakce dětem k dispozici zdarma.

Mapka Stokorcového lesa

23. února 2008 v 16:10 | terkaaaaa |  Medvídek Pú

Abeceda

23. února 2008 v 10:24 Me to You

Menší trapas

22. února 2008 v 14:23 | terkaaaaa |  Vtipný
Ahoj,musim sem napsat svůj dnešní trapas.V jednom horoskopu na tenhle měsíc bylo napsáno,že bych si dneska měla dávat pozor.Písemky z matiky a češtiny dopadly naštěstí dobře,tak jsem si myslela,že ten horoskop byl fakt kravina.Pak přišla dvouhodinovka výtvarky,o té jsme míchali barvy různých předmětů v učebně,mezi nimi bylo i tmavěmodré víčko od latexu.Já si víčko držela nad klínem a snažila se namíchat jeho barvu tónovacími barvami, nějak jsem ho tak nešikovně posunula a spadly mi z něj na kalhoty dvě kapky latexu. Utírala jsem to hadrem,myla vodou nad umyvadlem(teče kvůli závadě jenom děsně horká).Po chvilce si mě povšiml profesor a dal mi několik povelů.Šla jsem si do šatny pro mé dlouhé červené kalhoty na tělák,na záchodě jsem do nich převlékla a ty mokré jsem ještě chvilku drhla.Po návratu do třídy je dávám na topení a jdeme na oběd.Měla jsem štěstí,protože dnes má celá škola stejně obědovou pauzu,tak mě v tom davu skoro nikdo nezaregistroval.Občanku jsem pak taky přežila,ale domů jsem šla s mokrýma nohama.